Konkurs „Bohater literacki w obiektywie”

Jeszcze w 2021 roku biblioteka ogłosiła konkurs fotograficzny dla klas IV-VIII pt. „Bohater literacki w obiektywie”. Wzięło w nim udział 10 osób. Uczniowie mieli za zadanie przebrać się za ulubioną postać z literatury, uwiecznić na fotografii książkę, z której pochodzi ten bohater i zrobić zdjęcie.

Więcej informacji o konkursie oraz jego wynikach znajduje się w rozwinięciu artykułu.

Uczestnicy konkursu sięgnęli po lektury : „Tajemniczy ogród”, „Harry Potter”, „ Romeo i Julia” , „Mały Książę”, „Pippi Langstrumpf”, „Akademia Pana Kleksa”, „Król Maciuś I”, „Zbrodnia Niezbyt Elegancka” . Powstały interesujące fotografie. Niektóre były typowymi portretami, inne odnosiły się do sytuacji czy też motywów literackich. Uczestnicy wykorzystali ciekawe rekwizyty, znaleźli odpowiednią scenerię.

I miejsce otrzymała Zuzanna Sanocka za zdjęcie Mary z „Tajemniczego ogrodu”
II miejsce otrzymali Mateusz Szydłowski za „Małego Księcia”
                               i Dawid Darczyński za „Harrego Pottera”

Autor: Irena Juszczak