Dbaj o język i mów poprawnie, ładnie, wyraźnie oraz dokładnie,
 bo kto nie ćwiczy często języka, ten się w mówieniu potem potyka”.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 r. Przypomina o bogactwie i znaczeniu języków narodowych, podkreśla różnorodność językową na świecie, zwraca uwagę na potrzebę dbałości o język, którym posługujemy się na co dzień.

Tego dnia w naszej szkole na lekcjach języka polskiego w klasach IV-VIII prezentowaliśmy ciekawostki związane z naszym językiem, ćwiczyliśmy poprawność ortograficzną, braliśmy udział w grach i zabawach językowych.

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego były okazją, by zwrócić uwagę na konieczność ochrony dziedzictwa językowego.

Promujmy więc poprawne posługiwanie się językiem ojczystym nie tylko od święta, ale i na co dzień.

Zmierz się z naszymi zadaniami i zostań mistrzem języka polskiego!

Autor: Karolina Samol

Wytworzono:2022-02-27 21:41przez: Karolina Samol