Światowy Dzień Muffina – słodkie świętowanie w klasach I-III

Uczniowie klas I-III radośnie uczcili Światowy Dzień Muffina, który świętuje się co roku – 30 marca. Wszystko zaczęło się w z początkiem tygodnia, w poniedziałek. Bohaterką tego niezwykłego dnia była MUFFINKA –BABECZKA. Pojawiła się w prezentacji multimedialnej, dzięki której uczniowie poznali historię, sposoby i znaczenie wypiekanych muffinek na całym świecie.

Relacja fotograficzna z dekoracji babeczek.

Dzieci rozwiązały zagadki związane z wypiekami i uczestniczyły w zabawie ruchowej. W słodkie świętowanie zaangażowali się rodzice, którzy z tej okazji upiekli puszyste, wielokolorowe muffinki o różnych smakach. Kiedy wypieki znalazły się w szkole, klasowe cukierenki ruszyły na dobre! A to za sprawą pracowitych uczniów klas I-III i wychowawców, którzy wcielili się w role CUKIERNIKÓW. Okazało się, że w niedługim czasie babeczki otrzymały piękne, lukrowane sukienki ozdobione kolorowymi groszkami, posypkami w różnych kształtach. Kiedy nadszedł kulminacyjny moment świętowania – degustacja słodkich wypieków – klasowe cukierenki tętniły radością i wypełniały się uśmiechami dumnych ze swojej pracy małych cukierników, co można zobaczyć na zdjęciach. Dodatkowo kolejną atrakcją dnia była ogromna Muffinka – fotobudka, która przywędrowała do każdej klasy. Cały dzień upłynął w radosnej atmosferze i z pewnością pozostanie w pamięci wielu uczniów na długo.

Dziękujemy rodzicom uczniów i wychowawcom klas za zaangażowanie i dołożenie wszelkich starań, aby słodkie, muffinkowe świętowanie było dniem wyjątkowym.

Autor: Beata Kiełbasa, Paulina Kodzik

Wytworzono:2022-04-13 12:35przez: Beata Kiełbasa, Paulina Kodzik