SZKOLNY KONKURS CHEMICZNY

Zapraszamy do udziału w Szkolnym konkursie chemicznym przeznaczonym dla uczniów klas VII-VIII Szkoły Podstawowej nr 19 w Legnicy.
Konkurs przeprowadzony będzie w formie testu. Odbędzie się 18 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 19 w Legnicy na 7 godzinie lekcyjnej. Zgłoszenia do konkursu przyjmuje pani Aleksandra Kruszelnicka do 16 maja 2022 r.
Regulamin konkursu znajduje się w rozwinięciu artykułu.
REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU CHEMICZNEGO

I. Cele konkursu
 * rozwijanie zainteresowań uczniów zagadnieniami chemii
 * motywowanie do wyboru szkoły o kierunku chemicznym
 * kształtowanie postaw zdrowej rywalizacji
 * utrwalenie wiadomości zawartych w podstawie programowej do   nauczania chemii

II. Uczestnictwo w konkursie
Szkolny konkurs chemiczny przeznaczony jest dla uczniów klas VII-VIII Szkoły Podstawowej nr 19 w Legnicy.

III. Przebieg konkursu
Konkurs składa się tylko z jednego etapu:
1. Etap szkolny:
1.1 Etap szkolny przeprowadzony zostanie w Szkole Podstawowej nr 19 w Legnicy.
1.2 W etapie szkolnym może wziąć udział każdy uczeń klas VII-VIII, który zgłosi nauczycielowi chęć przystąpienia do konkursu (nauczyciel odpowiedzialny: Aleksandra Kruszelnicka).
1.3 Uczeń odpowiada pisemnie na pytania zawarte w arkuszu (test wyboru- 20 pytań).
1.4 Komisja sprawdza poprawność odpowiedzi i wyłania trzy miejsca (I, II i III).

IV. Zakres tematyczny konkursu
Pytania konkursowe będą obejmowały materiał z zakresu podstawy programowej do nauczania chemii w szkole podstawowej.

V. Organizacja konkursu
1) konkurs odbędzie się 18 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 19 w Legnicy na 7 godzinie lekcyjnej.
2) termin zgłoszenia szkoły upływa 16 maja 2022 roku (zgłoszenia do pani Aleksandry Kruszelnickiej)

VI. Proponowana literatura
Kulwik, T. Kulwik, M. Litwin- Chemia Nowej Ery. Podręczniki do klasy VII i VIII ,Nowa Era;

Autor: Aleksandra Kruszelnicka

Wytworzono:2022-05-08 21:39przez: Aleksandra Kruszelnicka