DZIEŃ DZIECKA W KLASACH I-III

Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym  z nich jest 1 czerwca. Jest to szczególny dzień w życiu dzieci na całym świecie.

W naszej szkole w ramach obchodów Dnia Dziecka, jak co roku, zorganizowano Dzień Sportu. Uczniowie spędzili ten czas na wspólnej zabawie i zmaganiach sportowych.

Zapraszamy do naszej Galerii.

Pierwsze zadanie, z którym zmierzyli się uczniowie, polegało na  ułożeniu z rozsypanki wyrazowej cytatów o dzieciach, które warto znać. Następnie uczniowie spotkali się na boisku szkolnym, gdzie Pan Dyrektor powitał wszystkich uczestników potyczek sportowych i złożył życzenia uczniom z okazji ich święta.

Po oficjalnym rozpoczęciu obchodów Dnia Dziecka uczniowie przystąpili do zmagań sportowych. Każda klasa musiała wykonać zadania na dziesięciu stacjach. Uczniowie mieli szansę wykazać się sprawnością fizyczną w różnorodnych konkurencjach sportowych. Młodsze klasy toczyły zacięte boje, aby uzyskać jak najlepsze wyniki w poszczególnych zadaniach. Stawka była bardzo wysoka – każda klasa miała szansę zdobyć nagrodę główną - Puchar Dyrekcji J

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zorganizowali wiele ciekawych ćwiczeń i zabaw, w których uczniowie mogli ze sobą rywalizować. Zwycięzcami tegorocznych potyczek sportowych zostali uczniowie klasy 2b.

Na zakończenie imprezy uczestnicy otrzymali słodką niespodziankę oraz dyplomy i upominki do klas.

Zaangażowaniem oraz chęcią udziału w potyczkach dzieci udowodniły, że można wspaniale się bawić, nie tylko w świecie wirtualnym.

Autor: Beata Kiełbasa, Aleksandra Czeleń

Wytworzono:2022-06-07 13:46przez: Beata Kiełbasa, Aleksandra Czeleń